Kariéra v ÚNSS

Máte sociálne cítenie, páči sa Vám pomáhať druhým, poznáte tretí sektor a hľadáte si zamestnanie?
Chcete pracovať v aktívnom občianskom združení s celoslovenskou pôsobnosťou, zúčastňovať sa na medzinárodných projektoch a získať možnosť ďalšieho rozvoja a uplatnenia svojich schopností?
Pridajte sa do nášho tímu, aby sme spoločne pomáhali nevidiacim a slabozrakým ľuďom na Slovensku.

Vedúca / vedúci ekonomického oddelenia, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce: Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Sekulská 1, 842 50 Bratislava

Náplň práce:

  • Finančné riadenie organizácie, finančné riadenie projektov zo štrukturálnych fondov, nadácií, iných zahraničných aj domácich zdrojov 40 % úväzku
  • Zodpovednosť za vedenie podvojného účtovníctva neziskovej organizácie a účtovnú závierku 30% úväzku
  • Zostavovanie rozpočtu organizácie a rozpočtov k predkladaným projektom 20% úväzku
  • Zodpovednosť za dodržiavanie termínov na vyúčtovanie grantov, dotácií a príspevkov zo všetkých zdrojov 10% úväzku
  • Koordinácia a vedenie tímu zamestnancov
Ponúkaný plat: 1150,- Eur brutto (pri pracovnom pomere), 9,80 Eur/ hodinu (pri živnosti)
Termín nástupu: september 2018
Druh pracovného pomeru Hlavný pracovný pomer – preferovaná externá spolupráca na živnosť

Iné výhody

  • Pracovná pozícia s prepojením na užšie vedenie organizácie
  • dynamický kolektív,
  • priateľské vzťahy,
  • získanie širokého spektra informácií o možnostiach rozvoja a zdrojoch financovania v organizácií tretieho sektora,
  • flexibilita pracovnej pozície.

Informácie pre uchádzača

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 17.08.2018.
Životopisy spolu s motivačným listom zasielajte do 12.08.2018.

Životopisy spolu s motivačným listom zasielajte elektronicky na e-mail: winterova(zavináč)unss.sk

Vyhradzujeme si právo kontaktovať len uchádzačov, ktorí postúpia do výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie: Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa - zameranie ekonomické

Znalosti:

Jazykové znalosti: anglický jazyk - mierne pokročilý

Administratívne a ekonomické znalosti:

  • Jednoduché účtovníctvo - expert
  • Podvojné účtovníctvo - expert

Počítačové znalosti - používateľ:

  • Microsoft Excel - expert
  • Microsoft Word - expert
  • Používateľ MS Windows - pokročilý
  • Internet (e-mail, www) - pokročilý

Vodičský preukaz: B, výhodou

Akého uchádzača hľadáme:

  • Človeka, ktorý má rád čísla a vychutnáva si prácu s tabuľkami, excellom a grafmi a vyžíva sa v analýzach.
  • Človeka, ktorý má rád výzvy, nemá fóbiu z nových výziev a rýchlo sa v nich zorientuje a hľadá riešenia.
  • Pedanta, ktorý má veci na poriadku a ktorému neprekáža jednotvárnosť účtovných proces a viem v tom nájsť potešenie.
  • Človeka kompatibilného s hodnotami, etikou a kultúrou Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktorý vyžaruje dobrú energiu a nadšenie pre vec.

Ďalšie požiadavky na uchádzača

  • prax v ekonomickej oblasti min. 3 roky
  • znalosť daňovej a účtovnej problematiky pre organizácie nezriadené za účelom podnikania výhodou
  • skúsenosti s finančným riadením projektov
  • schopnosť pracovať v časovom strese (dodržiavanie termínov)
  • schopnosť pracovať v tíme
  • komunikatívnosť, samostatnosť a flexibilita
  • skúsenosti v treťom sektore výhodou
  • používanie ekonomického programu Money S3 výhodou

Informácie o organizácii nájdete na webovej stránke: www.unss.sk.

pracovníci ÚNSS pri riešení spoločnej úlohy
Fotografia: Pracovníci ÚNSS pri riešení spoločnej úlohy

pracovníci ÚNSS počas tlačovej konferencie
Fotografia: Pracovníci ÚNSS počas tlačovej konferencie

Sociálny pracovník / sociálna pracovníčka

Baví Vás práca, kde vidieť výsledok Vašej práce? Máte organizačné schopnosti a radi pracujete samostatne? Hľadáte prácu s ľuďmi, ktorým môžete svojou pomocou meniť a zlepšovať život? Máte skúsenosť s prácou s ľuďmi v neľahkej životnej situácii?

Ak ste si zodpovedali aspoň na 3 otázky „áno“, hľadáme práve Vás.

Čomu sa budete venovať na tejto pozícii?

  • Budete hlavný koordinátor v Bratislavskom kraji pre komplexný projekt zameraný na spoluprácu so škôlkami, ktorého cieľom je predchádzanie zrakovým poruchám.
  • Budete sa spolupodieľať na identifikovaní potrieb klientov (prvý kontakt s klientom) a na tomto základe spolupracovať pri vytváraní individuálnych plánov.
  • Poskytovať odborné poradenstvom v oblasti sociálno-právnej, v oblasti optických a kompenzačných pomôcok, v oblasti vzdelávania, v oblasti uplatnenia sa na trhu práce a pod.
  • Spolupracovať a koordinovať aktivity smerujúce k zvyšovaniu povedomia o zrakovom postihnutí u verejnosti.
  • Podieľať sa na aktivitách šíriacich informáciu o existencii, práci a službách ÚNSS.

Čo pre túto prácu potrebujete?

  • Vysokoškolské vzdelanie:
    • sociálna práca (I. alebo II. stupeň)
    • špeciálny pedagogika (II. stupeň)
  • aktívny šofér je podmienkou
  • schopnosť prioritizovať a efektívne si organizovať svoj pracovný čas
  • samostatnosť
  • proklientská orientácia
  • výborné komunikačné zručnosti
  • základné PC zručnosti (internet, Outlook, Excel, Word)

Čo Vám ponúkame my?

  • zaškolenie a odborné školenia
  • zaujímavá a tvorivá práca
  • nové kontakty a nové obzory
  • výborný kolektív
  • možnosť flexibilne si organizovať svoj čas

Ďalšie informácie o práci

Miestom výkonu práce je Krajské stredisko ÚNSS – Bratislava, Sekulská 1, 842 50 Bratislava, ale za klientami – v prípade dohody s klientom – môžete docestovávať aj do ich miesta bydliska v rámci Bratislavy a Bratislavského kraja. Je to práca na hlavný pracovný pomer. Prvá pracovná zmluva bude na dobu určitú. V prípade spokojnosti na oboch stranách pracovná zmluva môže byť predĺžená.

Termín nástupu: október 2018 alebo dohodou.

Ponúkaný plat: 672,- Eur brutto + možnosť odmeny (aj štvrťročne) po ukončení samostatných projektov.

Informácia o výberovom konaní

V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, prosím, pošlite nám Váš životopis.
Budeme radi, ak sa o Vás dozvieme čo najviac. Starostlivo si prečítame každý životopis, ktorý dostaneme. Všetkým Vám, ktorí sa prihlásite, odpovieme najneskôr do dvoch týždňov Tešíme sa na Vás a skoro Vás budeme kontaktovať.

Kontakt

Mgr. Jana Polnerová
Vedúca KS ÚNSS
polnerova(zavináč)unss.sk