Tréning pamäti pre seniorov

So stúpajúcim vekom snáď každý človek pozná pocit, keď si potrebuje na niečo vybaviť, či už je to meno, miesto, názov. Napriek silnej vôli sa mu potrebná informácia v mysli nevynára, hoci vie, že túto informáciu má niekde v svojej hlave "dobre" uloženú.

Bežná populácia seniorov si v takomto prípade pomáha ako vie. Buď si začnú "cvičiť mozog" sami - začnú sa učiť cudzí jazyk, učia sa naspamäť väčšie celky alebo sa dajú "zasvätiť" do úplne nového koníčka. Niektorí, ak majú takú možnosť, vo svojom vyhľadajú stále atraktívnejšie odborne vedené kurzy tréningov pamäti pre seniorov. Avšak tieto kurzy sú určené bežnej vidiacej populácii a pre zrakovo postihnutú menšinu starších ľudí vôbec nie sú vhodné, pretože sa veľa v nich pracuje so zrakom a so zrakovou pamäťou.

Nemecká psychologička Sonja Bernard po prvýkrát vytvorila Tréning pamäti pre zrakovo postihnutých seniorov, ktorý je prístupný všetkým starším ľuďom s poškodeným zrakom (aj tým, ktorí nemajú žiadne zrakové skúsenosti, aj tým, ktorým zrak oslabol počas života). Tréning je spracovaný do vhodnej formy, je na kazetách a je koncipovaný ako kurz, kde účastník formou zábavných cvičení môže pracovať na zlepšení svojej koncentrácie, rýchlosti vybavovania a zapamätávania si, ale naviac sa niečo dozvie aj o svojej pamäti a princípoch jej fungovania. Forma výkladu je vynikajúco prispôsobená starším občanom. Formou malých "domácich úloh" sa ich snaží čo najviac aktivizovať vo svojom okolí.

Tréning je vynikajúcim relaxačno-vzdelávacím prostriedkom pre všetkých aktívnych seniorov so zrakovým postihnutím, ktorí si chcú udržať svoju duševnú sviežosť a vitalitu.

Tréning pamäte sa predáva na 6 CD alebo 1 DVD za cenu 12,60 Eur.

Objednávky posielajte na adresu:
Úrad ÚNSS, Sekulská 1, 842 50 Bratislava,
e-mail: unss(zavináč)unss.sk